Nasza historia

Czyli jak powstało miejsce Mazury z Psem.

Osobiście wiemy, co to znaczy wyjechać na wakacje z dwoma dużymi psami… Niestety jest to prawie niewykonalne z powodu pewnych uwarunkowań. Oczywiście jest dużo miejsc, które teoretycznie akceptują zwierzęta, ALE: 1. Jeśli chcę przyjechać z psem, to najlepiej z jednym i małym; 2. Najlepiej poza sezonem, gdy nie będzie innych gości. Powyższe sprawia, że wakacje najczęściej spędzaliśmy w domu, bo nasze psy ciężko znoszą rozłąkę. Z drugiej strony, są częścią naszej rodziny i tak naprawdę nie chcieliśmy spędzać wakacji bez nich.

Wiemy też, że bardzo ciężko jest znaleźć miejsce, w którym są ludzkie warunki. Jeśli gdzieś możesz przebywać z psami, to zazwyczaj są to miejsca przypominające psie budy, a nie domy (też to przerabialiśmy).

Znamy doskonale problem wakacji z psami – zazwyczaj niemożliwe do realizacji w okresie urlopowym, jak i w każdym innym wolnym czasie, takim jak święta, długie weekendy, Sylwester, ferie. Próbowaliśmy wyjechać wielokrotnie, przez wiele lat (nasze psy są już w wieku dojrzałym) i mimo wszelkich wysiłków, nie znaleźliśmy miejsca, w którym moglibyśmy czuć się swobodnie i rzeczywiście odpocząć (czytaj: puścić psy i nie martwić się, czy jakieś inne zwierzęta lub osoby są/czują się bezpieczne).

Gdy po wielu latach życia w bajecznym miejscu na Mazurach okazało się, że będziemy się przeprowadzać, postanowiliśmy udostępnić nasz dom na wakacje dla znajomych psiarzy, i dla znajomych ich znajomych. Dom był w pełni przystosowany do pobytu ‘trudnych’, dużych psów. Trudnych bo uciekających z podwórka, trudnych bo nadmiernie reaktywnych, trudnych bo terytorialnych, itp.

Z dużego zainteresowania naszym wakacyjnym domem oraz z wszystkich naszych doświadczeń i potrzeb związanych z życiem i podróżowaniem z psami, ostatecznie narodził się pomysł „Mazury z Psem” – oferta dla wszystkich psiarzy, którzy chcą wakacje spędzać ze swoimi psami w godnych, ludzkich warunkach mieszkalnych, bez niepokoju o psa i osoby postronne. W kolejnych latach przygotowaliśmy 3 dodatkowe miejsca nazywane przez nas apartamentami; każde z nich spełnia określony przez nas standard i warunek satysfakcjonującego wypoczynku z psem: niezależność i wydzielona, ogrodzona działka. Dzięki takim warunkom Mazury z Psem mogą zagwarantować relaks wszystkim naszym Gościom – zarówno ludziom, jak i psom.

Dla nas zawsze najlepszymi wakacjami były te, spędzone z całą rodziną, gdy nasze psy były z nami. To dla nich rezygnujemy z latania do ciepłych krajów oraz z innych atrakcji turystycznych. Naszym celem było stworzenie miejsca atrakcyjnego zarówno dla ludzi, jak i dla psów. Mamy nadzieję, że każdy członek Waszej rodziny poczuje się tu dobrze, wypocznie i będzie chciał tu wrócić.

Mazury z Psem umożliwiają spędzanie wolnych chwil w pięknych, mazurskich okolicznościach przyrody ze swoimi zwierzętami, będącymi dla wielu z nas członkami rodziny.To wszystko, czego my przez lata poszukiwań nie znaleźliśmy, oferujemy teraz Wam i zapraszamy do przyjazdu na Mazury z Psem. Mazury z Psem to swoboda i wypoczynek – dla całej Waszej rodziny, bez wyjątku!

To wszystko, czego my przez lata poszukiwań nie znaleźliśmy, oferujemy teraz Wam i zapraszamy do przyjazdu na Mazury z Psem. Mazury z Psem to swoboda i wypoczynek – dla całej Waszej rodziny, bez wyjątku!